۳۴۷۰

شعار راهپیمایی نمادین روز قدس

آزادی قدس نزدیک است

روز قدس نماد مظلومیت و استمرار مقاومت ملت مظلوم فلسطین است که از طرف جهان استکبار و رژیم صهیونیستی مورد ظلم و ستم قرار گرفتند.

روز قدس نماد مظلومیت و استمرار مقاومت ملت مظلوم فلسطین است که از طرف جهان استکبار و رژیم صهیونیستی مورد ظلم و ستم قرار گرفتند. در چهل ‌سال گذشته، جمهوری اسلامی ایران و مردم بسیاری از کشورهای اسلامی با به رسمیت شناختن این روز سعی دارند تا از فراموش شدن آرمان این سرزمین مقدس جلوگیری کنند.
آخرین جمعه ماه مبارک رمضان به‌عنوان روز قدس، اقدامی هوشمندانه از طرف امام خمینی ؟ره؟ بود تا در این راستا ملت‌های مسلمان نگذارند اشغال قدس، سرزمین‌های فلسطینی و همچنین تشکیل دولت غیرقانونی و نژادپرست اسرائیل رسمیت یابد و قبله‌گاه نخست مسلمانان جهان به دست فراموشی سپرده شود. با وجود آنکه در این چهل سال گذشته بزرگداشت روز قدس همواره مورد تاکید بزرگان نظام بوده است اما امسال به‌دلیل آغاز موج جدید بیماری کرونا عمده برنامه‌های روز قدس متمرکز بر کار غیر میدانی است.
اما از آنجا‌که جهانیان و مردم فلسطین از ایران به‌عنوان پرچمدار حمایت از قدس انتظار خاصی دارند رهبر انقلاب در روز قدس خطاب به مردم ایران و جهان اسلام روز جمعه (روز قدس) سخنرانی خواهند کرد.
همچنین دومین کنگره بین‌المللی قدس شریف به ریاست حجت‌الاسلام اعرافی با پیگیری سازمان حج و زیارت و مجمع جهانی 
تقریب مذاهب جهانی روز چهارشنبه و کنگره زنان و قدس شریف در روز پنج‌شنبه و نیز کنگره قدس ویژه استان قدس رضوی برگزار می‌شود.
همچنین هشتگ «قدس_شریف_نزدیکی» و شعار «آزادی قدس نزدیک است» توسط کاربران فضای مجازی در سطح دنیا به کار برده خواهد شد تا آرمان فلسطین زنده نگه داشته شود. 
سخنگوی جنبش مقاومت اسلامی فلسطین (حماس)‌ نیز روز گذشته ایده امام خمینی ؟ره؟ در اعلام روز جهانی قدس را هوشمندانه دانست و گفت: پیام محوری که مقاومت با ایستادگی مستقیم و آشکار خود در کنار انتفاضه قدس مخابره کرد،‌ این بود که این شهر مقدس خط قرمز مردم و مقاومت ماست و مقاومت در برابر هر‌گونه تجاوزی که به شهر [قدس]‌ و اهالی آن خدشه وارد کند، 
دست بسته نخواهد بود. اشغالگران در توهم هستند اگر برآورد کنند که می‌توانند شهر قدس یا اهالی آن را در اختیار بگیرند و دیگر اقشار فلسطین را کنار بزنند». 

  •  

دیدگاه‌ها
دیدگاه تازه‌ای تایید نشده است...