۳۵۹۷

رژیم‌صهیونیستی بیش از 11 روز نتوانست با مقاومت فلسطین بجنگد

صبح پیروزی

جنگ غزه پس از 11روز تجاوزات متوالی و مستمر رژیم‌صهیونیستی و شهادت بیش از 230فلسطینی به پایان رسید تا بار دیگر نشان‌دهنده پیروزی و عزم راسخ مردم غزه و فلسطین در برابر تجاوزات رژیم‌صهیونیستی باشد.

جنگ غزه پس از 11روز تجاوزات متوالی و مستمر رژیم‌صهیونیستی و شهادت بیش از 230فلسطینی به پایان رسید تا بار دیگر نشان‌دهنده پیروزی و عزم راسخ مردم غزه و فلسطین در برابر تجاوزات رژیم‌صهیونیستی باشد. رژیم‌صهیونیستی در طول این 11روز به این نتیجه رسید که گروه فلسطینی حماس سد ذهنی ترس از جنگ با رژیم اسرائیل درون گروه‌های مقاومت را شکست و با کار اطلاعاتی وسیع موفق شد به زیرساخت‌های این رژیم ضرباتی وارد کند و این موضوع را به اثبات برساند که رژیم‌صهیونیستی توانایی جنگ طولانی‌مدت را ندارد، ازاین‌رو مصر را واسطه و میانجی قرار داد تا آتش‌بس شکل گیرد تا آتش اختلافات سیاسی و داخلی رژیم اسرائیل وخیم‌تر از گذشته نشود.

رژیم اسرائیل پس از 11روز حملات شدید به مردم مظلوم غزه و واکنش‌های موشکی مقاومت حماس و فلسطین بالاخره عقب‌نشینی کرد تا بار دیگر تجربه تلخ شکست جنگ 33روزه در لبنان، جنگ 22روزه غزه را برای خود یادآور شود و به این نکته دست یافت که نیروهای مقاومت فلسطین توان داخلی و بومی برای ساخت موشک و راکت را به دست آورده و موازنه قدرت را از سنگ به موشک تغییر دادند. باید گفت که فلسطینیان با انتفاضه قدس و عملیات غزه که گروه‌های مقاومت در آن سنگ تمام گذاشتند، آرمان فلسطین روزگار سخت و تلخ گذشته را پشت سر گذاشت و فتح بزرگی را در آتش‌بس روز جمعه به دست آورد. به گفته ارتش صهیونیستی، از زمان آغاز تنش کنونی، ۴۰۷۰موشک از غزه به‌سمت اراضی اشغالی شلیک شده که ۶۱۰موشک در داخل نوار سقوط کرده است.
تحلیلگران معتقدند عملیات شمشیر قدس توانمندی‌های کیفیتی گروه‌های فلسطینی را ارتقا داده و روند درگیری‌ها از حیث سیاسی و استراتژیک به نفع مقاومت پیش رفت و رژیم اشغالگر را مجبور به پذیرش آتش‌بس کرد. همچنین عملیات شمشیر قدس برای اولین‌بار سیاست بازدارندگی و موازنه وحشت را برقرار کرد.
تحلیلگران اسرائیلی مخالف سیاست‌های نتانیاهو، نخست‌وزیر رژیم اشغالگر هم می‌گویند که تل‌آویو و سراسر اراضی اشغالی در تیررس قرار گرفته‌اند و همین امر محاسبات فرماندهان نظامی و سیاسی رژیم را به‌هم‌ریخته و فشارهای داخلی برای دولت این رژیم را دوچندان کرده است. اقدام نتانیاهو در اعلام آتش‌بس یک‌طرفه به‌وضوح پرده از شکست و بی‌سروسامانی و پراکندگی در این رژیم برمی‌دارد.
برای اولین‌بار ابوعبیده و همرزمانش دست بالا و نقش تعیین‌کننده در پذیرش آتش‌بس داشتند و این خود، تحولی استراتژیک به حساب می‌آید که همه برنامه‌ها و نقشه‌های صهیونیست و آمریکا را در خصوص معامله قرن و پروژه سازش را به هم ریخت.
ابوعبیده، سخنگوی گردان قسام می‌گوید: مقاومت برای دفاع از قدس با شرف و اراده و اقتدار برخاست و به نیابت از امت اسلامی عملیات شمشیر قدس را آغاز کرد. عملیات مقاومت سراسر فلسطین را از حیفا تا رامون پوشش داد اما آتش‌بس را پذیرفت تا رفتارهای رژیم اشغالگر را تحت نظر بگیرد و به سران این رژیم بفهماند که طرح حمله موشکی همچنان روی میز است. هواداران مقاومت هم در منطقه این پیروزی را جشن گرفته و یاد حماسه‌های محور مقاومت در جبهه‌های فلسطین، لبنان، سوریه، عراق و یمن را گرامی داشتند.
11روز از پرافتخارترین روزهای فلسطین سپری شد و در آن جبهه داخلی از غزه و کرانه باختری گرفته تا قدس و اراضی48 همه و همه دوشادوش هم با رژیم اشغالگر مبارزه کردند. در این 11روز باوجود تلاش‌ها و ترفندها برای انحراف افکارعمومی، ملت‌های عرب و مسلمان ثابت کردند که هدف، مسجدالاقصی است.
هرچند آتش‌بس اعلام‌شده اما گردان‌های قسام دیروز ویدیویی از آماده‌باش مبارزانش در داخل تونل‌های غزه را در جریان نبرد «شمشیر قدس» منتشر کرد تا در صورت گستاخی‌های دوباره رژیم‌صهیونیستی آمادگی مبارزاتی خود را به نمایش گذاشته باشند. «عزت الرشیق» عضو دفتر سیاسی جنبش حماس اندکی پس از آغاز آتش‌بس در غزه به مقامات رژیم‌صهیونیستی هشدار داد که به خشونت‌های خود در قدس اشغالی پایان دهند و تاکید کرد که «دستان این جنبش همچنان روی ماشه است».
گفتنی است، کابینه رژیم‌صهیونیستی پس از ۱۱روز ناتوانی در متوقف کردن حملات موشکی گروه‌های مقاومت در غزه، پنجشنبه‌شب در یک نشست سه‌ساعته با اجماع با آتش‌بس موافقت کرد. اعلام آتش‌بس یک‌جانبه رژیم‌صهیونیستی نتیجه شکست مفتضحانه، ارتش رژیم اسرائیل در تلاش برای حذف نیروهای مقاومت اسلامی در صحنه عملیاتی بود. اکنون باید توجه داشت که آتش‌بس روز جمعه به معنای پایان قدرت نتانیاهو از چرخه قدرت و ازدست‌رفتن جایگاه او در معادلات سیاسی برای همیشه است.
 
یوسف اللداوی: «جمعه پیروزی» ملت فلسطین در تاریخ ثبت شد
 «مصطفی یوسف اللداوی» کارشناس فلسطینی در گفت‌وگو با خبرنگار روزنامه «صبح‌نو» با بیان اینکه آتش‌بس جنگ غزه از سوی رژیم‌صهیونیستی، پیروزی بزرگی برای قدس است، عنوان کرد: به‌راستی که جمعه بزرگی است، جمعه پیروزی است، جمعه‌ای که آرزوها بر وفق مراد خود رسید. همانند شب قدر، یک فلق و سپیده‌دم روشن، گویی یک عید است، گویی شکوفه‌ها سربرآوردند، روی یک درخت بزرگ و ریشه‌دار، خورشید به بالاترین روشنایی خود رسیده است، این جمعه، جمعه‌ای مبارک است برای ما و همه فلسطینی‌ها، جمعه‌ای که خیر و لطف الهی در آن است و سایه ظلم و تباهی در حال زدودن است، گویی اتفاق بزرگی روی داده است، مردان شجاعی که یک‌صدا کلمه وطن و وفاق ملی را سر می‌دهند، امروز روز انسانیت و اسلامیت است، ما به آرزوهای‌مان رسیدیم، آرزویی که چندین دهه به دنبال آن هستیم، این جمعه، روز عزت و پیروزی است که می‌توان برای فرزندان و نوه‌های دیگرمان خاطره‌انگیز باشد.
این کارشناس مسائل فلسطین با اشاره به اینکه روز جمعه، بیانگر پیروزی واقعی برای ملت فلسطین است، تصریح کرد: پس از یک سکوت طولانی و با یک ثبات قدم استوار و عزت‌نفس توانستیم به خوشبختی‌ای که می‌خواهیم دست یابیم، به‌راستی که پیروزی نهایی نزدیک است، امروز را می‌توان روز خدا و تحقق وعده‌های او هم دانست. خدایا تو را شکر می‌کنیم به‌خاطر این فضل و کرمی که به ما عنایت کردی. دشمن به خیال خودش به سرزمین ما حمله کرد اما پایه‌های ظلم او فروپاشید و ما به پیروزی بزرگی دست یافتیم. گویی نسیم الهی بر سرزمین ما تابید و پایه‌های ظلم از دیار ما برچیده شد. دشمن نتوانست به رویاهای خودش دست یابد و با وجود حملات و تجاوزات گسترده به سرزمین ما شکست خورد. امروز فلسطینیان و مسلمانان جهان شاد و خوشحال هستند که وعده الهی تحقق یافت و دشمن یک‌بار دیگر شکست را تجربه کرد.
وی ادامه داد: مردم فلسطین با اتکای به خدا و نیروی مقاومت توانستند سرزمین خود را از دست دشمنان در امان نگه دارند، امروز روز فخر ماست. شادمان هستیم از این پیروزی و جشن می‌گیریم، این پیروزی را، به این پیروزی افتخار می‌کنیم چراکه ما در راه رسیدن به پیروزی نهایی ثابت‌قدم هستیم. با وجودی که دشمن مردان، زنان و کودکان زیادی را در سرزمین ما به شهادت رساند اما نتوانست ذره‌ای در اراده مقاومت مردم فلسطین سستی ایجاد کند، پیروزی نهایی‌ای که همان آزادی فلسطین است، از آن ماست و این جمعه بزرگ را نیز فراموش نمی‌کنیم و این پیروزی را همیشه فریاد می‌زنیم.

  •  

دیدگاه‌ها
دیدگاه تازه‌ای تایید نشده است...