۳۶۳۱

چه موقع قطع برق بود؟!/

دردسرهای قطع برق در روزهای امتحانات دانش‌آموزان

در شرایطی که این روزها دانش‌آموزان روزهای امتحانی را در فضای مجازی طی می‌کنند، قطع‌ برق موجب دردسر معلمان و دانش‌آموزان شده است.

ماه خرداد با روزهای امتحانات پایان سال دانش‌‌آموزان گره خورده است. امسال هم امتحانات پایان سال دانش‌آموزان از 27 اردیبهشت آغاز شده و تا 24 خرداد ادامه دارد.

امتحانات خرداد با سال‌های پیشین البته به جز پارسال، خیلی متفاوت شده است؛ یک دلیلش هم این است که کرونا مدتی است که به کشور وارد شده است و زندگی انسان‌ها را تحت‌الشعاع خود قرار داده است.

کرونا موجب شد که مدارس به شکل حضوری تعطیل شود و کلاس‌های درس در فضای مجازی تشکیل شود؛ از سوی دیگر به دلیل قرار گرفتن کشور در موج چهارم کرونا، امتحانات دانش‌آموزان البته به جز پایه‌های نهم و دوازدهم، به صورت مجازی در حال برگزاری است.

مسؤول برگزاری امتحانات مجازی، معلم کلاس است البته مدیر مدرسه هم بر فرایند امتحانات دانش‌آموزان نظارت می‌کند ولی در هر حال، مجری و مسؤول امتحانات، معلم دانش‌آموزان است. با توجه به اینکه برگزاری امتحانات در ید اختیار معلمان است، آنها هم برای امتحانات و انجام تحقیقات و تکالیف مرتبط با امتحانات، زمان‌های متعددی را انتخاب کردند که قطع برق موجب دردسر هم معلمان و هم دانش‌آموزان شده است.

یکی از دانش‌آموزان پایه هشتم به خبرنگار فارس گفت: درست سر لحظه امتحان مجازی، برق ما رفت و کامپیوتر خاموش شد. سؤالات تستی بود و زمان امتحان نیم ساعت بود. تازه مودم هم قطع شد و اینترنت نداشتم.

وی ادامه داد: تا برای گوشی یک بسته یک روزه بگیرم  و دوباره وارد شوم ۱۰ دقیقه گذشت و بعد هم معلم‌مان گفت نباید از صفحه خارج می‌شدی و قبول نمی‌کرد که امتحان بدهم. می‌گفت چرا برق شما قطع شده ولی برق دوستان دیگرت در همان منطقه قطع نشده؟!

دانش‌آموز دیگری هم گفت: برق ما که قطع شد چون با اینترنت گوشی بودم، مشکل از بابت قطع اینترنت و امتحان نداشتم اما به شدت خانه گرم و تاریک شد.

وی اضافه کرد: وضعیت بسیار بدی شده بود. انگار داشتم خفه می‌شدم و الکی هم استرس به جانم افتاد. چرا شرکت برق گذاشته از زمانی شروع امتحانات شده، برق‌ها را قطع می‌کند.

مادر یک دانش‌آموز پایه یازدهم به خبرنگار فارس گفت: الان چه موقع قطع برق است؟ واقعا در این روزهای امتحانات مجازی، این چه تدبیری است که شرکت برق دارد؟ به جای این کار، کارگاه‌های رمزارزها را جمع کند که برق کشور را می‌بلعد. 

وی افزود: فهرست مناطق قطع برق را دادن به چه دردی می‌خورد؟ اگر در ساعت امتحان فرزندم بخواهند برق خانه ما را قطع کنند، او را کجا ببرم؟ در این شرایط کرونا، خانه کدام فامیل ببرم؛ اصلا مگر خانه اقوام، مهیای امتحان دادن فرزندم است؟ 

معلمان هم در این شرایط گلایه های متعددی دارند؛ یک دبیر ریاضی در این خصوص اظهار کرد: یک اوضاعی شده است. هر ساعتی را که برای امتحان انتخاب می‌کنم، برق یک عده یا قرار است برود یا اصلا در لیست نیست و می‌رود. همین امروز در یک منطقه نوشته ساعت ۱۱ برق می‌رود، ساعت ۱۲:۳۰ برق رفته است.

وی ادامه داد: تشخیص راست و دروغ حرف‌ها هم درباره قطع برق یک معضل جدید شده است. مثلا امروز یکی از دانش‌آموزان ادعا می‌کرد که برق خانه‌شان قطع شده است اما آدرس خانه‌شان در فهرست قطع برق امروز شرکت برق نبود.

به گزارش فارس، قطع برق‌های گسترده در این روزها موجب گلایه و دغدغه تعداد زیادی از خانواده‌ها شده است و هنوز هیچکسی پاسخگو نیست.

دیدگاه‌ها
دیدگاه تازه‌ای تایید نشده است...