۳۶۶۱

شورای وحدت جلسه مشترک با آیت‌الله رئیسی برگزار کرد

وحدت حول رئیسی

«وحدت» و «اجماع» روی یک نامزد، امروز دیگر برای همگان امری پذیرفته شده است. در دیگر سو «وحدت‌شکنی» خود عارضه‌ای است که در دوره‌های گذشته شاهد اثرات منفی آن بوده‌ایم.

«وحدت» و «اجماع» روی یک نامزد، امروز دیگر برای همگان امری پذیرفته شده است. در دیگر سو «وحدت‌شکنی» خود عارضه‌ای است که در دوره‌های گذشته شاهد اثرات منفی آن بوده‌ایم. آیت‌الله سیدابراهیم رئیسی حالا در آستانه سیزدهمین دوره انتخابات ریاست‌جمهوری با حضور در انتخابات، وحدت‌آفرین شده و جریان انقلابی را پای یک سفره نشانده است.

شورای ائتلاف نیروهای انقلاب اسلامی با دعوت و حمایت همه‌جانبه شرایط وحدت را پیش از ثبت‌نام فراهم کرد. عدم ثبت‌نام محمدباقر قالیباف در انتخابات، سنگ‌بنای اتفاقاتی شد که رسیدن به اجماع را آسان‌تر کرد. ازخودگذشتگی و ایثار رییس مجلس شرایط را بیش‌ازپیش مهیا کرد و در نتیجه شورای وحدت نیز از آیت‌الله رئیسی حمایت کرد.
در همین راستا، منوچهر متکی، سخنگوی شورای وحدت از برگزاری جلسه انتخاباتی با رئیسی خبر داد و گفت که در این جلسه بر آمادگی شورای وحدت در سراسر کشور برای حمایت از ایشان به‌عنوان گزینه ارزشی، انقلابی، فسادستیز و عدالتخواه تاکید شده است.
سخنگوی شورای وحدت با اشاره به دعوت آیت‌الله موحدی کرمانی، رییس جامعه روحانیت مبارز و رییس شورای وحدت از رئیسی برای برگزاری نشست مشترک افزود: جناب آقای رئیسی عصر روز یکشنبه دوم خرداد در محل مرکزی دفتر جامعه روحانیت مبارز در نشست مشترک هیات‌رییسه جامعه روحانیت و هیات عالی شورای وحدت حضور یافت.
متکی افزود: در این نشست صمیمی و راهبردی به بررسی شرایط جاری و موضوعات مرتبط با انتخابات ریاست‌جمهوری پرداخته شد. حمایت جامعه روحانیت مبارز و شورای وحدت از رئیسی، پیام مهمی بود که وحدت و به اجماع رسیدن را نمایان می‌کند. حمایت جریان انقلابی از وی به‌عنوان تنها نامزد اصلح، زمینه‌های پیروزی و اقدام برای رفع دغدغه‌های مردم را فراهم خواهد کرد.
 
وحدت با محوریت رئیسی
 باوجود گمانه‌زنی‌ها در مورد حمایت بخشی از راست سنتی از لاریجانی و قرار نگرفتن در پشت سر رئیسی، حالا این دیدار و موضع‌گیری‌ها تا حدودی شرایط را مشخص کرده و راه را برای رسیدن به هدف، هموار کرده است. حمایت جامعه روحانیت مبارز و شورای وحدت، حالا شرایط را تغییر داده و احتمال پیروزی را بسیار بالا برده است.
متکی در ادامه سخنان خود به برخی از مطالبی که آقای رئیسی در این جلسه عنوان کرده‌اند، اشاره کرد و افزود: آقای رئیسی ضمن توجه و تقدیر از خدمات و دستاوردهای نظام در دهه‌های گذشته، بر ضرورت به‌کارگیری همه نیروهای ارزشی و انقلابی و ساماندهی شرایط گوناگون کشور تاکید کردند و همچنین از انسجام و فعالیت‌های شورای وحدت و نقش‌آفرینی جامعه روحانیت مبارز در ایجاد همگرایی میان نیروهای انقلابی و ارزشی و تلاش برای برگزاری انتخاباتی پرشور و پرنشاط تشکر و تقدیر کردند.
همگرایی ایجادشده حالا در زمان باقی‌مانده می‌تواند فرصتی باشد برای هم‌افزایی و تلاش نظام‌مند برای رسیدن به هدف. دغدغه مردم برای تغییر در ساختار مدیریتی کشور با مدیریت صحیح، می‌تواند شرایط ایده‌آلی را برای آینده فراهم کند. اتحاد برای بهره بردن از نیروی جوان، ارزشی و انقلابی، راه برون‌رفت از مشکلات کنونی است.
 
حجت‌الاسلام سالک: کاندیدای اصلح جامعه روحانیت، رئیسی است
در این زمینه با حجت‌الاسلام احمد سالک، عضو جامعه روحانیت مبارز به گفت‌وگو نشستیم. وی در گفت‌وگو با «صبح‌نو»، اظهار داشت: در ابتدا باید عرض کنم که در آستانه یک انتخابات سرنوشت‌ساز برای چهار یا هشت سال آینده هستیم، لذا به چند شاخصه اصلی باید توجه کرد.
وی در ادامه گفت: مورد اول مطالعه روی شخصیت‌هایی است که خود را در معرض دید مردم برای ریاست‌جمهوری گذاشتند و ارزیابی آن‌ها براساس معیارهایی که مقام معظم رهبری مطرح کردند.
عضو جامعه روحانیت مبارز تاکید کرد: علی‌رغم همه میل فضای مجازی بیگانه و ماهواره‌ها و سایت‌ها و غیره که تلاش می‌کنند مردم پای صندوق‌های رأی نیایند و ناامیدی را ترویج می‌کنند، ما مطمئن هستیم که مردم با بصیرت ایران حضور حداکثری خود را نشان خواهند داد.
حجت‌الاسلام سالک تصریح کرد: مردم با امید و شادابی، دشمن قسم‌خورده داخلی و خارجی را مأیوس خواهند کرد. نکته آخر وحدت حول شخصیت بارزی مثل حضرت آیت‌الله رئیسی، می‌تواند نقش‌آفرین باشد.
 
شاهد تبلیغ وسیع علیه رئیسی هستیم
 وی افزود: تلاش ما نیز مهم است و امام فرمودند که اگر دشمن از شما تعریف کرد، بترسید و اگر به شما ناسزا گفت، معلوم می‌شود که شما مسیر درستی رفته‌اید.
عضو جامعه روحانیت مبارز تاکید کرد: ما شاهد این هستیم که علیه آقای رئیسی در داخل و خارج در سطحی گسترده و وسیع تبلیغ می‌شود و تهمت‌ها و حرف‌های ناجوری را می‌زنند. پس معلوم می‌شود که این چهره می‌تواند در آینده کشور نقش‌آفرین باشد.
حجت‌الاسلام سالک افزود: بنابراین تمام جریانات سیاسی ازجمله شورای وحدت و جامعه روحانیت مبارز که سابقه طولانی از قبل از انقلاب تاکنون داشته است، باید از ایشان حمایت می‌کرد. در نشستی که دیروز اتفاق افتاد موضع‌گیری جامعه روحانیت مبارز اعلام شد و آن اینکه کاندیدای اصلح آن‌ها در بین کاندیداها، آقای رئیسی است.
وی ادامه داد: این حرکت مثبتی است که می‌تواند در سطح کشور اثر وضعی مثبتی داشته باشد. دلایلی که انتخاب ایشان را شاهد هستیم، برای همه روشن است. سوابق ایشان که از خانواده‌ای سادات و اهل علم و فضیلت هستند، بر کسی پوشیده نیست.
 
رئیسی، سابقه مثبتی داشته است
 عضو جامعه روحانیت مبارز افزود: دوم اینکه عملکرد ایشان در قوه‌قضاییه و در مقامات قوه‌قضاییه تا ریاست قوه‌قضاییه و خارج از قوه‌قضاییه در آستان قدس رضوی و در مکان‌های مختلفی که ماموریت داشت یک عملکرد مثبت و موفق قلمداد می‌شود.
حجت‌الاسلام سالک ادامه داد: نکته سوم این است که در سال‌های اخیر شاهد دفاع از حقوق مردم و مقابله با بیکاری ازسوی ایشان بودیم. ۲۵۰۰کارخانه‌ای که ازسوی بانک‌ها بنگاه‌داری و تعطیل شده و هزاران انسان را بیکار کرده بود، ایشان بالغ بر ۱۲۰۰کارخانه را با حضور خود در صحنه و دستوراتی که دادند، احیا کردند و اشتغالزایی جدیدی ایجاد کردند.
وی در پایان ادامه داد: اگر با برنامه وارد شوند، هم از قشر بانوان و هم از قشر جوانان به معنای وسیع کلمه، می‌توانند در مسوولیت‌های مختلف استفاده کنند. این حرکت در سطح کشور امیدبخش است و امیدواریم نقش اساسی را بعد از تایید و انتخاب مردم شاهد باشیم.

دیدگاه‌ها
دیدگاه تازه‌ای تایید نشده است...