۳۶۶۵

سرمقاله

بازنده‌ها

چندروزی بیشتر از تجاوز رژیم‌صهیونیستی به غزه نمی‌گذرد و به‌تازگی و پس از مقاومت عزتمندانه مردم فلسطین، این درگیری 22روزه به پایان رسید.

چندروزی بیشتر از تجاوز رژیم‌صهیونیستی به غزه نمی‌گذرد و به‌تازگی و پس از مقاومت عزتمندانه مردم فلسطین، این درگیری 22روزه به پایان رسید. اگر تا همین چندسال پیش تنها مرجع اطلاع‌رسانی مسائل بین‌المللی شبکه‌ها و روزنامه‌های رسمی بودند و آن‌ها هم بنا بر سیاست‌های استعماری دولت‌های‌شان، چشمان خود را به‌روی تجاوز اسرائیل و پایمال شدن حقوق فلسطینیان می‌بستند، حالا و به یمن گسترش فضای مجازی و شبکه‌های اجتماعی، دسترسی اطلاعات و اخبار آسان‌تر و فراگیرتر شده است. امروز هر شهروند فلسطینی می‌تواند با استفاده از گوشی هوشمند خود، مردم جهان را از سیر اتفاقات باخبر کند و گوشه‌ای از عمق فاجعه را با دیگران به اشتراک بگذارد.

به همین خاطر بود که امسال و در دور جنایات اخیر صهیونیست‌ها، آگاه‌سازی جهانی بیشتری نسبت‌به قبل صورت پذیرفت و بخش زیادی از مشاهیر فرهنگ و هنر نسبت‌به آن واکنش نشان دادند. بازیگران و خوانندگان مشهور زیادی جنایات رژیم اسرائیل را محکوم و با مردم مظلوم غزه همدردی کردند. نام چهره‌های زیادی از بازیگران و خوانندگان تا فعالان حوزه مد و لباس در این زمینه منتشر شد و سپس و به‌مرور برخی چهره‌های ایرانی هم نسبت‌به این حوادث واکنش نشان دادند که باعث خوشحالی بود.

اما در این بین و در اتفاقی که شاید در دنیا کم‌نظیر باشد، چند بازیگر سینمای ایران-که البته جایگاه خاصی ندارند- نه‌تنها با مردم فلسطین همراهی نکردند، بلکه با ارتباط آن با اتفاقات اجتماعی داخل کشور و با لحنی نامناسب و بعضا بی‌ادبانه باعث تاسف مردم ایران شدند. هرچند این حرف‌ها باعث اعتراض گسترده به آن‌ها شد اما نشان داد ممکن است در روز روشن عده‌ای آفتاب را کتمان کنند.

  •  

دیدگاه‌ها
دیدگاه تازه‌ای تایید نشده است...