۳۶۸۶

رأی اعتماد فراکسیون انقلاب به قالیباف

همزمان با کارزار انتخابات ریاست جمهوری، خانه ملت نیز برای انتخاب رییس و هیات رییسه خود مشغول برگزاری انتخابات داخلی است.

همزمان با کارزار انتخابات ریاست جمهوری، خانه ملت نیز برای انتخاب رییس و هیات رییسه خود مشغول برگزاری انتخابات داخلی است.
در دومین دور از انتخابات هیات رییسه مجلس یازدهم، فراکسیون انقلاب یکپارچه از محمدباقر قالیباف حمایت کرد و او به‌عنوان تنها گزینه نمایندگان جبهه انقلاب برای ریاست مجلس معرفی شده است.
همچنانکه در جلسه عصر روز گذشته فراکسیون انقلاب اسلامی که برای انتخاب اعضای هیات رییسه مجلس برگزار شد، محمد‌باقر قالیباف، رییس فعلی مجلس به‌عنوان تنها گزینه این فراکسیون برای پست ریاست مجلس با 226‌رأی از مجموع 250‌نفر حاضر انتخاب شد.
در این جلسه امیرحسین قاضی‌زاده‌هاشمی،  علی نیکزاد، عبدالرضا مصری و همچنین حمیدرضا حاجی‌بابایی برای نواب‌رییسی ثبت‌نام کرده بودند که بر‌اساس رأی‌گیری انجام شده، عبدالرضا مصری، نماینده کرمانشاه در مجلس با 143‌رأی و علی نیکزاد با 140‌رأی به‌عنوان نواب رییس انتخاب شدند ، همچنین حاجی‌بابایی و امیرحسین قاضی‌زاده‌هاشمی هر کدام به ترتیب‌104 و 86 رأی کسب کردند.
همچنین محسن دهنوی با 139‌رأی؛ علی کریمی 
فیروز جایی با 119‌رأی ، روح‌الله متفکر آزاد با 106‌رأی ، رشیدی با 98‌رأی ، حسینعلی حاجی‌دلیگانی با 85‌رأی و مجتبی یوسفی با 76‌رأی گزینه فراکسیون برای دبیری هیات رییسه پارلمان شدند. همچنین اعضای این فراکسیون، محسن پیرهادی  با 126‌رأی ، سید‌نظام موسوی با 107‌رأی و محمد‌حسین فرهنگی با 86‌رأی را به‌عنوان کارپرداز هیات رییسه مجلس انتخاب کردند.
برگزاری انتخابات هیات رییسه مجلس به صورت الکترونیکی
محمدحسین فرهنگی در حاشیه نشست علنی روزگذشته (سه‌شنبه 4‌خردادماه) مجلس شورای اسلامی با حضور در جمع خبرنگاران درباه انتخابات هیات رییسه گفت: ثبت نام‌ها برای برگزاری انتخابات در فراکسیون‌ها صورت گرفته و چهار نفر برای 
نایب رییس، 25‌نفر برای دبیر و 20‌نفر برای ناظر در 
هیات رییسه مجلس ثبت نام کرده‌اند . نامزدهای انتخابات هیات رییسه مجلس نیز براساس آیین‌نامه از ساعت 18‌عصر سه‌شنبه تا 8‌صبح چهارشنبه می‌توانند ثبت‌نام کرده و بلافاصله بعد از بارگذاری اسامی، انتخابات به صورت الکترونیکی در صحن علنی فردا انجام خواهد شد. بنابراین گزارش، دومین انتخابات هیات‌رییسه مجلس یازدهم در روز چهارشنبه (پنجم خردادماه) و به‌دلیل رعایت پروتکل‌های بهداشتی به‌صورت الکترونیکی برگزار خواهد شد.

  •  

دیدگاه‌ها
دیدگاه تازه‌ای تایید نشده است...